Tervetuloa!

Paulaharjun koulu on noin 260 oppilaan koulu Kurikan kaupungissa. Näillä verkkosivuilla voit tutustua kouluumme, sen arkeen ja juhlaan. Etusivulle lisäämme ajankohtaisasioita.

Kaikkein tärkein ajankohtaisasioiden tiedotuskanava on Wilma-reissuvihko, johon pääset kirjautumaan alla näkyvästä linkistä.

kids-in-motion logo 4c  

Eu-logo

Koulujen salibandyturnaus 28.11.

Kurikan koulujen salibandyturnaus pelattiin 28.11. Monnarilla. Kouluista mukana olivat Koivisto, Luopa, Mieto ja Paulaharju. Joukkueet kohtasivat kaikki toisensa alkusarjassa, jonka jälkeen pelattiin sijoituspelit. Paulaharjun joukkue sijoittui kolmanneksi. Joukkueessa pelasivat Tilda Kurjenluoma, Milja Hautamäki, Veera Niemi, Niilo Koskela, Roope Kivistö, Anttu Korhonen, Aapo Koivuniemi, Julius Pantti, Oliver Pantti, Veeti Suorsa, Daniel Kokko, Lauri Syrjälä, Konsta Paasikas, Juha Isoniemi ja Sampo Loukasmäki.

Turnauksen tulokset löytyvät liitteestä.